Vyjížďky v sedle našich koní po Vysočině

Rádi vám umožníme vyjížďky na našich koních po Vysočině

Nabízíme Vám vyjížďky v sedle našich koní krásnou krajinou Vysočiny.  
Na této stránce jsme pro Vás připravili pár tipů, kam bychom se spolu mohli vydat.

Ceník vyjížďěk

Pavlov

větrné elektrárny
Pavlov
Pavlov okres Jihlava

Třešť

město betlémů - Virtuální prohlídka městem
Město , nacházející se na západě Moravy, ve střední části kraje Vysočina. Leží na Třešťském potoce, který je přítokem řeky Jihlavy, 13, 6 km jihozápadně od krajského města Jihlavy a 11, 5 km severoseverovýchodně od města Telče. Nadmořská výška města se pohybuje mezi 540 m n. m. (Třešťský potok) a 600 m n. m. (u zámku). Ve městě se nachází muzeum betlémů.
Třešť - betlém na hrázyTřešť - město betlémů

Velký Špičák

Výrazný zalesněný kopec tyčící se severovýchodně od Třeště do nadmořské výšky 734 metrů. Je vděčným cílem turistických výletů a z různých stran k němu míří zelená, modrá i žlutá turistická značka. Celá vrcholová partie je vyhlášena národní přírodní rezervací. Lesní porost tvoří jedlobučina s výskytem dalších přirozených dřevin jako jsou javory a jasany nebo jilmy. Vyskytuje se zde řada chráněných a vzácných druhů rostlin i živočichů. Předmětem ochrany jsou i skály a kameny. Místo bylo jedním ze základních bodů nejstarší Československé trigonometrické sítě. Původní vytyčovací kámen je v národním muzeu v Praze.
Velký ŠpičákVelký Špičák u Třeště

Telč

 renesanční zámek a náměstí

První písemná zmínka pochází z roku 1315. Významný datem je rok 1339, kdy Telč dostal do vlastnictví Oldřich z Hradce z rodu Vítkovců. Historické jádro města patří k nejcennějším městským památkovým rezervacím na Moravě a v roce 1992 bylo zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Na památkové hodnotě města se podílí i předměstí Staré Město, jehož historická část (okolí kostela Matky Boží) je městskou památkovou zónou a v neposlední řadě i to, že i nová výstavba 20. století na okrajích města respektovala hodnotné městské panoráma, které není narušeno převýšenou panelovou zástavbou. Dominantou a také nejvýznamnější architektonickou památkou města je renesanční telčský zámek. Telčský zámek patří mezi klenoty moravské renesační architektury. Jeho přitažlivost je tím větší, že se zde díky citlivému přístupu majitelů k dědictví minulosti zachovaly ve velmi dobrém stavu původní interiéry.

Telč
Telč - Náměstí Zachariáše z Hradce - virtuální prohlídka

Hrad Roštejn

Pozdně gotický hrad stojící na skalnatém vrchu (677 m n.m) v katastru obce Doupě. Hrad nechali vybudovat v první polovině 14. století páni z Hradce. V 70. letech 16. století jej pak Zachariáš z Hradce přebudoval na renesanční lovecký hrádek s rozlehlou oborou. Dalšími majiteli byli Slavatové z Košumberka, Lichtenštejni z Kastelkornu a Podstatští-Lichtenštejnové. V současnosti hrad vlastní Kraj Vysočina a spravuje jej Muzeum Vysočiny v Jihlavě. V roce 1915 hrad vyhořel. Opravy začaly až v roce 1958 a od roku 1969 je přístupný veřejnosti.
hrad Roštejn Hrad Roštejn - nádvoří - virtuální prohlídka

Javořice

Javořice je nejvyšším vrcholem Jihlavských vrchů a současně nejvyšším vrcholem celé Českomoravské vrchoviny. Leží asi 10 kilometrů severozápadně od Telče a přibližně 5 kilometrů severovýchodně od Studené. Vrchol spadá do katastrálního území Mrákotín u Telče, jihozápadní úbočí do k. ú. Světlá pod Javořicí (obec Studená) a severozápadní úbočí do k. ú. Klatovec. Vrcholek je ukryt v rozlehlém komplexu jehličnatých lesů a nalézá se zde 166 metrů vysoký stožár televizního vysílače. Na jižním svahu, necelý 1 km pod vrcholkem, je výhledová plošina s výhledy k Telči. Asi 500 m pod vrcholem je na severozápadním svahu odpočinkové místo s pramenem známým jako Studánka Páně. Přístup k vrcholu je možný po žluté a zelené turistické značce od Studené (asi 8 km) přes obec Světlá, nebo po zelené a modré značce od Telče (asi 18 km). Automobilem je možno přijet až k Velkému pařezitému rybníku (poblíž leží autokemp Řásná), odkud vede k vrcholu zelená značka (asi 3 km).
Javořice
Javořice  - vrchol

Míchova skála

Nachází se v Jihlavských vrších severovýchodně od vrcholu Javořice, nedaleko nad Velkým Pařezitým rybníkem, v katastrálním území obce Řásná v okrese Jihlava. Správa AOPK Havlíčkův Brod. Důvodem ochrany je izolované žulové skalisko.
Míchova skála
Míchova skála

Čeřínek

Vrch Čeřínek (761 m) s přírodním parkem stejného jména leží asi 10 km západně od Jihlavy a asi 5 km východně od Nového Rychnova. Území téměř celého parku je pokryto smíšenými lesy. V severozápadní části parku leží přírodní památka Hojkovské rašeliniště. V chráněném území Na skalce je izolovaný skalní výchoz se skalními mísami s odtokovými žlábky a úpatními výklenky. Čertův hrádek je skalnatý vrch na hřebeni Čeřínku na jihozápadě parku. Jsou zde výrazné zbytky přírodní skalní hradby s mrazovými sruby a skalními mísami. Součástí chráněného území je i mohutný skalní výchoz 11 m vysoký a 22 m široký. Jeho zvětráváním zde vzniklo kamenné moře. Čeřínek je vyhledávaným rekreačním územím a také jeden z nejznámějších lyžařských areálů na Vysočině. Lyžařský areál se nachází pod vrcholem a na úbočích je řada běžeckých lyžařských tras. U chaty Čeřínek se kříží všechny barvy značených turistických tras. Pro cyklisty jsou zde připraveny značené trasy, které vedou po lesních asfaltkách a prašných cestách. Územím stejnojmenného přírodního parku a okolím Dolní Cerekve vede trasa Naučné stezky Čeřínek, která je dlouhá asi 6 km a je na ní umístěno 14 zastavení osazených informačními tabulemi. Naučná stezka seznamuje s přírodními poměry a geomorfologickými zvláštnostmi tohoto území.
Čeřínek
Vrch Čeřínek

Křemešník

Křemešník je výrazný vrch ležící asi 7 kilometrů jihovýchodně od Pelhřimova, jeden z nejvyšších vrcholů Českomoravské vrchoviny a součást Křemešnické vrchoviny. Nadmořská výška vrcholu je 765 m. Významné poutní místo Nejsvětější Trojice.
Křemešník - rozhledna Pípalka Křemešník - Rozhledna Pípalka - virtuální prohlídka